شرکت کشت و صنعت قند خاورمیانه مجموعه‌ای شامل بزرگترین کارخانه تولید شکر از  چغندر قند در کشور با ظرفیت ۵۰۰۰ تن در روز (افزایش ظرفیت به 10،000 تن ظرف یک سال آینده)، کارخانه الکل سازی قند خاورمیانه ، شرکت توسعه کشاورزی قند خاورمیانه  شرکت بازرگانی و پخش قند خاورمیانه می‌باشد که در طول زنجیره ارزش کشت تا توزیع فرآورده‌های چغندر قند فعالیت می‌نمایند. 
این شرکت از  با سابقه‌ترین و بزرگترین کارخانه‌های تولید شکر از چغندر قند است  که در حد فاصل شهرهای شوش - دزفول در استان خوزستان و در مساحتی بالغ بر 124 هکتار تأسیس شده است. ظرفیت فعلی آن جذب 5000 تن چغندر در روز بوده و رتبه اول تولید شکر از چغندر پاییزه در ایران را داراست. طرح افزایش در روز ظرفیت این واحد تولیدی بیش از 70 درصد پیشرفت داشته است و از سال 1402 ظرفیت آن به روزانه 10.000 تن افزایش خواهد یافت.علاوه بر تولید شکر از چغندر قند این شرکت ظرفیت تصفیه بالغ بر 1000 تن شکر خام در روز را داراست. شکر، ملاس و تفاله چغندر  محصولات اصلی این واحد تولیدی هستند.

http://www.middleeast-sugar.com/

شرکت الکل سازی قند خاورمیانه
در راستای تکمیل زنجیره ارزش کارخانه قند، ملاس تولید شده در کارخانه الکل سازی قند خاورمیانه به الکل طبی و صنعتی تبدیل می‌شود. ظرفیت این واحد بالغ بر 16000 لیتر در روز است و از سال 1402 با ظرفیت کامل به بهره بردای خواهد رسید. 
شرکت توسعه کشاورزی قند خاورمیانه
قرار گرفتن در اقلیم حاصلخیز استان خوزستان ، دانش، امکانات  و تجهیزات کشاورزی این شرکت و همچنین هم افزایی با شرکت ملی شیمی کشاورز به عنوان بزرگترین و یکی از پنج تولیدکننده برتر سم، کود و بذور کشاورزی ما را بر آن داشت تا با ایجاد شرکت توسعه کشاورزی علاوه بر تأمین مواد اولیه کارخانه قند خاورمیانه به سایر کارخانه ها در سایر نقاط کشور نیز خدمت ارائه دهیم. هم اکنون این شرکت قابلیت کشت بیش از ده هزار هکتار چغندر در هر فصل (پاییزه و بهاره) را داراست. 
شرکت بازرگانی و پخش قند خاورمیانه
 درراستای تکمیل زنجیره ارزش این شرکت در حوزوه فروش بسته بندی شکر، بازاریابی و همچنین فروش کلیه محصولات گروه قند خاورمیانه ایجاد شده است. این شرکت ب عنوان اهرم بازرگانی گروه، واردات اقلام و تجهیزات موردنیاز کارخانه های قند و الکل سازی را نیز بر عهده دارد.   

http://mesdco.com/

دانلود کاتالوگ